30 lis 2015

BookAThon Polska

Witajcie! Dzisiaj jest niezwykle ważny dzień dla wszystkich ludzi zakochanych w książkach, ponieważ zaczyna się druga edycja polskiego BookAThonu zorganizowana przez Anitę z Book Reviews oraz Ewelinę Mierzwińską. Jest to zarazem pierwsza edycja w której postanowiłem wziąć udział z czego niezmiernie się cieszę.

Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest ta akcja (a w to naprawdę ciężko mi uwierzyć) przygotowałem kilka słów wyjaśnienia. BookAThon to trwający siedem dni maraton czytelniczy, podczas którego uczestnicy próbują zrealizować siedem zadań (po jednym na dzień). Sześć z nich należy przeczytania książek odpowiadających poszczególnym kategoriom, siódme zaś dotyczy łącznej liczby przeczytanych podczas maratonu stron BookAThon to oczywiście niesamowita możliwość do sprawdzenia się, przekraczania własnych granic, a przede wszystkim podzielenia się z blogerami swoją miłością do książek.

Oto lista wybranych przeze mnie książek.


Muszę przyznać, że liczba stron do przeczytania w tym tygodniu nieco mnie przeraża, jednak do odważnych świat należy! Wszystkie wybrane książki oprócz Harry'ego Pottera będę czytać po raz pierwszy. Piątkową lekturę wybrał dla mnie Przyczajony Hasacz. To będzie moje pierwsze starcie w Mrozem! 

Jako, że dziś jest poniedziałek, to według rozpiski czytam "Dzieci Gniewu". Więcej informacji na temat tego, jak idzie mi wykonywanie poszczególnych wyzwań można znaleźć na moim FB. Wpis podsumowujący cały czytelniczy maraton znajdziecie na blogu w następny poniedziałek. Trzymajcie za mnie kciuki i koniecznie dajcie znać czy sami bierzecie udział w BookAThonie. Może wybraliście podobne książki co ja? 


10 komentarzy:

 1. Trzymam kciuki :D
  Ja bym nie dała rady :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E tam! liczą się chęci :D

   Usuń
  2. Ale tu chodzi o to, że ja w sumie powolutku czytam :D (a nawet jak coś szybko pochłonę, to później przeżywam ;D )

   Usuń
 2. Bardzo ambitnie, szczególnie z tym "Światłem, którego nie widać" :P Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzymam za Ciebie kciuki. Oby wszystkim się udało! :D

  Erna

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również biorę udział. Pierwsze wyzwanie za mną. :) Powodzenia życzę! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już drugi blog na którym widzę tę zabawę, a wcześniej o niej w ogóle nie słyszałem. Bardzo fajna zabawa, ale niestety nie dam rady wziąć udziału. Dużo tego :)

  OdpowiedzUsuń